SL-28W-50K-BZ-P SL-28W-50K-BZ-P
Technical Specs
  • :: Die-cast Aluminum with powder coat finish (bronze)
  • :: Mounts flush on wall or 4" round weatherproof box
  • :: 80% DIM (or off) when on motion detection
  • :: Sensor Angle: 180°
  • :: Lens: High-impact polycarbonate lens
  • :: Lumens: 3400LM
  • :: Wattage: 28W
  • :: Voltage: 120VAC, 50/60Hz