VTU-20W-30K VTU-20W-30K
Technical Specs
  • :: Silver powder-coated finish
  • :: Die-cast housing and guard
  • :: Frosted borosilidate glass
  • :: Voltage: 120~277V
  • :: Wattage: 12W & 20W
  • :: Lumens: 900LM & 1785LM
  • :: LED Chip: LUMINUS XNOVA COB
  • :: Beam Angle: 175°
  • :: CRI: >80
  • :: Junction box can be replaced with standard round weatherproof boxes.
  • :: Power Factor: 95%